Autyzm


tlendziecko


Dostarczając tlen do komórek mózgu dziecka, możesz zmienić życie całej rodziny!Do dziś nie zdefiniowano przyczyny autyzmu, nie potrafimy jednoznacznie stwierdzić, co jest przyczyną defektów neurologicznych leżących u podstaw autyzmu. Wieloletnie badania nad układem nerwowym pozwoliły stwierdzić, iż znaczący wpływ na prawidłowe funkcjonowanie mózgu oraz całego układu nerwowego ma właściwe dotlenienie komórek. Dzięki zastosowaniu terapii hiperbarycznej, która w znacznym stopniu poprawia dotlenienie całego organizmu uśpione komórki mózgowe zostają pobudzone do pracy. Liczne badania kliniczne prowadzone w Stanach Zjednoczonych na temat wpływu terapii hiperbarycznej na dzieci ze zdiagnozowanym autyzmem, jednoznacznie stwierdzają poprawę stanu zdrowia pacjentów, min:

  – polepszenie kontaktu wzrokowego,
  – rozwój naśladownictwa,
  – obniżenie poziomu stresu,
  – rozwój mowy,
  – lepsze trawienie i mniejszą wybredność na jedzenie,
  – lepsze funkcjonowanie jelit, zwalczanie drożdżaków i bakterii beztlenowych,
  – lepsze rozumienie, a co za tym idzie i wykonywanie poleceń,
  – poprawa koncentracji i zdolności poznawczych,
  – poprawa jakości snu,
  – zwiększenie interakcji z otoczeniem.


Aż 80% rodziców małych pacjentów zauważa u swoich pociech poprawę i potwierdza, że tlenoterpia jest skuteczna!


Dlaczego się tak dzieje? Część naukowców uważają, że zabieg w komorze pozwala zmniejszyć stan zapalny i poprawia dotlenienie tkanek mózgu, gdyż hiperbaria (czyli nadciśnienie) zwiększa rozpuszczalność tlenu w osoczu krwi. Poprzednie badania udowodniły, że leczenie tlenowo-nadciśnieniowe ma zastosownie przy alkoholowym zespole płodowym (ang. foetal alcohol syndrome, FAS) czy porażeniu mózgowym.

Szef zespołu badawczego, dr Dan Rossignol z International Child Development Resource Centre, opowiada, że hiperbaria tlenowa staje się w USA coraz popularniejsza i stanowi potężną broń w walce z tą groźną chorobą.

Profesor Philip James, ekspert ds. medycyny hiperbarycznej, dodaje, że przy tego typu terapii tlen nie tylko kontroluje stan zapalny, ale także wpływa na regenerację tkanek i działanie genów jak również pomaga odprowadzać toksyczne produkty metabolizmu komórkowego. Nie wolno też zapominać, że istnieją przeciwwskazania i nie każdy powinien być leczony w komorze.